Diana Vickers, 2008’de İngiltere’deki ‘The X Factor’ yetenek yarışmasında yarı finale kadar gelebilmişti ancak daha ileri gidebileceğini gösterdi.

19 yaşındaki Blackburnlü Vickers’ın single’ı bir numaraya çıktı. West End’s Little Voice’daki performansıyla Theatregoers’ Choise Ödülü’nü kazandı. Bu başarı da onu durdurmadı. İkinci albümünün hazırlıklarını yaparken yeni kreasyonunu piyasaya süren Vickers ikinci koleksiyonunun da en az birinci kadar iyi olduğunu kanıtladı. Vickers ilk koleksiyonuna Mayıs’ta Dee V’de başladı, ilk kreasyonu satılırken Vickers ikinci koleksiyonundan bazı seçmelerin modelliğini yapıyordu.

İkinci koleksiyonunda 'Mad Men' dizisinden esinlenen Vickers bahar koleksiyonu olmasına rağmen pastel ama aynı zamanda berrak olan sonbahar renkleri kullandı. Vickers “İnsanların koleksiyona bakıp benim elimden çıktığını görmesi çok hoşuma gidiyor.” dedi.

Vickers ilk koleksiyonun tutmasından çok mutlu, çok şanslı olduğunu ve yeni koleksiyonunu müşterilerin de kendisi kadar beğenmelerini ümit ettiğini söyledi.