Madencilere DNA testi

Kozlu'daki maden ocağında meydana gelen patlamada göçük altında kalan son işçinin de cesedine ulaşıldı. İşçinin cenazesi yakınlarının teşhiste zorluk yaşaması nedeniyle diğer 2 işçi de olduğu gibi yapılacak DNA testinin ardından ailesine verilecek.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.01.2013 - 02:13

Madencilere DNA testi

Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu  Müessese Müdürlüğü'ne ait maden ocağında, göçük altında kalan son işçi Ahmet Şeker'in cesedi de çıkarıldı.

Cenazeleri dün çıkarılan 2 madenci gibi, Şeker'in cenazesi de yapılacak DNA testinin ardından ailesine teslim edilecek.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, yaptığı açıklamada, bugün çıkarılan son madencinin de yakınlarının teşhisinde zorluk yaşadığını söyledi.

Dün çıkarılan 2 madencinin cenazelerinde karışıklılığa sebep vermemek için DNA testi yapılmasına karar verildiğini anımsatan Özbakır, şunları kaydetti:

''Dün çıkarılan madencilerin kimliğini tespit için DNA testi yapıldı. Bugün çıkarılan madenci içinde yakınları net bir şey söyleyemedi.

Yakınlarından alınacak kan örnekleriyle birlikte Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek. Kimlikler tespit edildikten sonra cenazeler ailelerine teslim edilecek.''

TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında, 7 Ocak Pazartesi günü özel firmanın galeri açma işini yürüttüğü eksi 630 kodunda ani metan gazı püskürmesi sonucu yaşamını yitiren 5 işçinin cesedine ulaşılmış, göçük altında olduğu belirlenen 3 madenciden 2'sinin de dün cesetleri çıkarılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...