Maganda muhtar mı?

Samsun'daki bir düğünde 8 yaşındaki Damla'yı öldüren kurşunun, köy muhtarının tabancasından çıktığı saptandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.08.2010 - 23:15

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde geçtiğimiz ay düğünde tabancayla açılan ateş sonucu başından vurularak yaralanan ve hastanedeki yaşam mücadelesini kaybeden 8 yaşındaki Damla Karadağ'ın, köy muhtarının tabancasından çıkan mermi ile vurulduğu belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan ailesiyle Tekkeköy ilçesine bağlı Dayleyik Mahallesi'ndeki babaannesinin yanına gelen ve katıldığı bir düğünde havaya gelişigüzel açılan ateş sonucu başına mermi isabet eden 8 yaşındaki Damla Karadağ, Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde verdiği yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Emniyet Müdürlüğü'nce başlatılan soruşturma kapsamında olayın meydana geldiği çevrede ve söz konusu uzak yerleşim yerlerinde de ateş açıldığı ihbarı üzerine yaklaşık 50 polisin katılımıyla 16 eve baskın düzenlenmiş, evlerde ve eklentilerinde yapılan aramalarda, 2'si ruhsatsız 5 tabanca, 3 ruhsatsız av tüfeği ve çok sayıda mermi bulunmuştu.

Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvar Şube Müdürlüğü'nce yapılan incelemede Damla Karadağ'ın başından alınan mermi çekirdeğinin Tekkeköy ilçesi Gökçe köyü Muhtarı Şakir Kılıç'a (46) ait olduğu belirlendi. Bunun üzerine Köy Muhtarı Şakir Kılıç ile yakını Harun Kılıç gözaltına alındı.

Bu arada Şakir Kılıç'ın tabancasından çıkan merminin olay yerine bin 160 metre uzaktan atıldığı belirlendi.

Sayfa Yükleniyor...