'Mağdure, Ekici'nin imam nikahlı eşi'

MHP'yi sarsan kasetlerin istifa ettirdiği isimlerden Mehmet Ekici'nin avukatından bazı açıklamalar geldi. Kaset mağduru iki ismin daha avukatı olan Süleyman Ayhan, henüz savcılığın ifade çağrısı yapmadığını da söyledi.

Anadolu Ajansı 23.05.2011 - 18:54

MHP'de istifa eden 6 isim arasında yer alan ve kaseti yayınlanan isim olan Mehmet Ekici'nin avukatından açıklama geldi.

MHP genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Ekici'nin avukatı Süleyman Ayhan, kamuoyuna yansıyan görüntülerdeki mağdurenin Ekici'nin imamlı nikahlı eşi olduğunu'' belirterek, ''Bu kişi bekardır'' dedi.

MHP genel başkan yardımcılığı görevlerinden istifa eden Bülent Didinmez ve Metin Çobanoğlu'nun da avukatlığını yapan Ayhan, iki kişiyle ilgili savcılıktan ifade çağrısı almadıklarını kaydetti.

Süleyman Ayhan, düzenlediği basın toplantısında, Mehmet Ekici'nin görüntülerin yayınlanmasından önce ve sonra söz konusu kasetlerle ilgili olarak ''Alnım açık, yüzüm pak'' diye açıklama yaptığını belirterek, ''Müvekkilimle birlikte görüntüleri yayınlanan mağdure Ekici'nin imam nikahlı eşi olup bu durum ilgililer tarafından da bilinmektedir. Ekici, ilk gün yaptığı 'Alnım açık, yüzüm pak' şeklindeki açıklaması ile bunu kastetmiştir'' diye konuştu.

"HIZLI HAREKETE DİLMEDİ"
Konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını hatırlatan avukat Ayhan, ilgililerin ve yetkililerin işi ciddi ve çok hızlı yaptığı kanaatinde olmadıklarını söyledi.

Ayhan, ''Çünkü TİB'in mevcut mevzuatı gereği anında müdahale etmesi gerekirdi diye düşünüyoruz. Anında müdahale edilmemiştir. Şikayetimiz cumhuriyet savcılığına iletildiği andan itibaren cumhuriyet savcılığının yayını kestirmesi gerekirdi. Bunu da yapmamış ve mahkemeden karar alma zarureti doğmuştur.

Aynı gün sabah erken saatlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bildirdiğim ve suç duyurusunda bulunduğum halde internet yayını için kararı ancak 17.10'da aldırabildim. Bu saatten sonra TİB'e bildirdim. Değişik frekanslar, kanallar ve internet ortamları üzerinden bu kararımıza rağmen bir daha yayınlar yapılmaya başlandı. Bunun için de TİB bizden yeni bir karar istedi. Bir sonraki gün de o kararı almak ve TİB'e iletmek zorunda kaldık. Oysa TİB'in mevzuatı gereği bütün bunlara anında müdahale etmesi gerekirdi'' dedi.

"RAHATSIZ VE ÜZÜNTÜLÜ"
''Mehmet Ekici şu anda nasıl bir durumda?'' sorusunu ise Ayhan, ''Kendisi bu görüntülerin yayınlanmasından son derece rahatsız, üzüntülü ve müteessirdir'' diye yanıtladı.

''SAVCILIKTAN DAVET YAPILMADI''
MHP genel başkan yardımcılığı görevlerinden istifa eden Bülent Didinmez ve Metin Çobanoğlu'nun da avukatlığını yapan Süleyman Ayhan, ''Müvekkillerinin şahsına veya kendisine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığına yönelik yazılı veya sözlü bilgi gelmediğini'' belirtti.

''Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı müvekkillerimi, mağdur sıfatıyla ifade vermek için bugüne kadar davet etmiş değildir'' diyen Ayhan, ''Müvekkillerinin böyle bir davet olduğu zaman büyük bir memnuniyetle bu işin siyasi, ahlaki ve her yönüyle mağduru olarak cumhuriyet savcılığına bütün bildiklerini aktaracaklarını'' ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...