Afyonkarahisar'da, mahkeme kararına rağmen kiracı olarak kaldıkları evden çıkmak istemeyen kişi ile 2 oğlunun, kararı uygulamak amacıyla gelen heyetteki 3 kişiyi silahla yaraladığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, mahkeme, Ataköy Mahallesi Çobankuyu mevkisinde bir iş adamına ait evde kalan kiracı Orhan A'nın, evi tahliye etmesine karar verdi.

Afyonkarahisar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görevli bir hakimin yanı sıra avukat Ömer Faruk Aksoy ve bilirkişi Beyazıt Duman'dan oluşan heyet ile ev sahibinin şirketinde muhasebeci olarak çalışan Ramazan Maral, kararın uygulanması amacıyla polis ekipleriyle beraber söz konusu eve gitti. Burada, heyet ve Maral ile Orhan A, oğulları Selçuk ve Mehmet A. arasında tartışma çıktı.

Orhan A. ile oğulları, polis ekiplerinin biber gazı kullanarak olaya müdahale etmesinin ardından av tüfekleriyle çevreye rastgele ateş açtığı ileri sürüldü.

Olayda yaralanan Aksoy, Duman ve Maral, geldikleri araçlarla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikeleri bulunmadığı bildirildi.

Polis aracının da zarar gördüğü olay sonrası Orhan A. ile oğulları Selçuk ve Mehmet A. gözaltına alındı.