NTV

Mahkemede 'Fuat Avni' savunması

NTV Haber

Türkiye

FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin 26'sı tutuklu 29 sanıklı davada, firariler hariç tüm sanıkların ifadesi tamamlandı. Davanın dördüncü duruşmasına 'Fuatavni' hesabı ile ilgili ifadeler damga vurdu.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin 29 sanıklı davada savunma yapan, kapatılan Rotahaber.com'un sahibi Ünal Tanık, 'Fuatavni' hesabından, yönettiği internet sitesine gönderilen yazıları "Fuatavni iyi bir takipçi kitlesine ulaşmıştı. Yazdıkları ilgi çekiyordu. Teklif etti, 'Olabilir, yazabilirsin' dedim" şeklinde konuştu.

Tanık, 'Fuatavni' hesabının kurucusu olduğu tespit edilen firari sanık Said Sefa'yı tanıyıp tanımadığı sorusunu da yanıtladı. Tanık, "Beni telefonla arayıp, 'Haberdar.com sitesini devraldığını, ziyaretime gelmek istediğini' söyledi. Okmeydanı'ndaki yerimize geldi. Orada görüştük" dedi.

Mahkeme Başkanı’nın "Ne zaman geldi " sorusu üzerine, "2014'ün yaz ayları olması lazım. 'Fuatavni' bizde yazmayı bıraktıktan sonra görüştük" yanıtını verdi.

Kapatılan Aktifhaber.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Yetkin Yıldız da o dönemde 'Fuatavni' ile ilgili medyadaki tüm kurumların haber yaptığını söyledi ve mağdur olduğunu iddia ederek, beraatini istedi.

Davada firariler hariç, sanıkların tümünün savunmasını alınmış oldu.

ETİKETLER