Makam aracı düğün arabası oldu

Zonguldak'ın Çatalağzı Belde Belediyesi Başkanı'nın aracı, başkan vekilinin kızının düğününde kullanıldı. Vekil, 'vatandaş da istesin verelim' dedi.

Anadolu Ajansı 03.08.2010 - 00:37

Makam aracı düğün arabası oldu

Zonguldak'ın Çatalağzı Belde Belediye Başkanı Mehmet Alim'in makam otomobili süslenerek, başkan vekili ve meclis üyesi Dursun Ali Uzun'un kızının düğün arabası olarak kullanıldı.

Kent merkezinde park halinde görülen Belediye Başkanı Alim'in 67 AN 300 resmi plakalı makam otomobili, Uzun'un kızı Eda Uzun ile damat Deniz Baydar'ın baş harflerini içeren süslemeleriyle dikkat çekti.

Alim'in şoförünün kullandığı otomobil, daha sonra stüdyoda fotoğraf çektiren gelin ve damadı da alarak bulunduğu Gazipaşa Caddesi'nden ayrıldı.

Belediye Meclis Üyesi Uzun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ''ellerinde güzel araç olmadığı için düğün arabası olarak makam aracını kullandıklarını'' ifade ederek, şöyle konuştu:

''Düğün için araba isteyen vatandaşların da taleplerini karşılıyoruz. Vatandaşla her şeyi paylaşıyoruz. Ben de belediye başkan vekili olarak makam aracını kullanmışım da ne olmuş? Vatandaşım da bana düğün arabam yok desin verelim. Bize onu vatandaş aldı. Çatalağzı Belediyesinin bütün araçları halkımızın emrinde. Ayrıca, düğün arabası olarak yakıt parasını kendimiz ödedik.''

Belediye Başkanı Alim ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...