Sendika şube başkanı makam koltuğuyla oturma eylemi yaptı

Kayseri'de Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Aslan, sendika arsasına yapıldığını öne sürdüğü üst geçidin inşaatında oturma eylemi yaptı. Aslam eyleminde makam koltuğunu kullandı.

Anadolu Ajansı 22.12.2015 - 17:35

Sendika şube başkanı makam koltuğuyla oturma eylemi yaptı

Demiryol-İş Sendikası'nın hizmet binasının önüne yapılacak üst geçide tepki gösteren Kayseri Şube Başkanı Yakup Aslan, inşaatın temelinde makam koltuğuyla oturma eylemi gerçekleştirdi.

Aslan, Kocasinan Bulvarı'ndaki sendika hizmet binası önünde yapılacak üst geçit için açılan temelde gazetecilere yaptığı açıklamada, üst geçidin bir ayağının yapıldığı arsanın sendikalarının malı olduğunu belirterek bu durumdan rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesine üst geçidin yapılmaması için başvuruda bulunduklarını ancak kendilerine dönüş olmadığını iddia eden Aslan, üst geçidin sendika hizmet binasının görüş açısını kapatacağını ve bu nedenle kendilerine zarar vereceğini savundu.

En kısa zamanda mahkemeye başvurarak haklarını arayacaklarını aktaran Aslan, açıklamanın ardından temelin içinde yaklaşık 1 saat makam koltuğuyla oturma eylemi yaptı.

Sayfa Yükleniyor...