Maltepe'de organik pazar

İstanbul'daki Maltepe Belediyesi'nin "Yeşil Belediyecilik" anlayışı kapsamında Ekolojik Üreticiler Derneği ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı açıldı.

Haberler 20.07.2010 - 10:08

Maltepe'de organik pazar

Pazarın açılışı Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ve Maltepe Belediyesi'nden yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi. Maltepe Belediye Başkanı Zengin, pazar tezgahlarını Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ve Maltepe Eski Kaymakamı İsmail Maden ile birlikte gezdi.

Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı'nda her türlü sertifikalı organik ürünün satışı yapılacak. Pazarın denetimi Maltepe Belediyesi ve organik tarım konusunda uzman ve sertifikalı bir ziraat mühendisi tarafından gerçekleştirilecek. Ekolojik Üreticiler Derneği pazarın organizasyonunda ve denetiminde Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile de işbirliği yapıyor. Pazarda ayrılan bir bölümde Maltepeli kadınlar tarafından üretilen el sanatları ve el emeği ürünleri de sergileniyor.

Maltepe Belediye Başkanı, sade ve şık tasarımı, ulaşımının kolaylığı, üretici ve tüketiciyi biraraya getirmesi gibi pek çok özelliğiyle dikkat çeken Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı'nda amaçlarının vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirtti. Zengin, organik pazarda bulunan bütün ürünlerin sertifikalı, denetimli ve sağlıklı olmalarının büyük önem taşıdığını vurguladı. Maltepe Belediye Başkanı; "Çocukluğumuzdaki tatları gelecek nesilleri korumak adına onlara aktarmalıyız." dedi.

Maltepe halkının ve medyanın yoğun ilgi gösterdiği Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı, akşam geç saatlere kadar açık kaldı. Pazar, kapanış saatlerinde Ekolojik Üreticiler Derneği üyeleri, pazar katılımcıları ve pazara gelen Maltepelilerle birlikte yapılan bir kutlama kokteyliyle keyifli bir şekilde sonlandırıldı.

Sayfa Yükleniyor...