MANŞETİN GÖLGESİNDE...

DİN-BİR-SEN'den aile kurumuna büyük saygı, haftanın kutsalı 'Andımız', dört mevsim 'Olağanüstü Hal'de yaşayanlar... İşte haftanın manşete çıkamayan manşetlik haberleri...

05.08.2011 - 10:15

MANŞETİN GÖLGESİNDE...

ntvmsnbc, haftanın tartışılmamış başlıklarını derlemeye devam ediyor:


BÖYLE İYİYDİ, BOZMASAYDINIZ

Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası Genel başkanı Lütfi Şenocak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın şiddete uğrayan kadının tek tuşla polis çağırmasına ilişkin çalışmasının tahrik niteliği taşıyacağını belirterek, ‘Bu uygulama, evlilik kurumuna daha fazla zarar verir’ dedi. ------------------------------------------------------------------

DOKUNULMAZ ALANLAR

Öğretmen ve insan hakları aktivisti Nihat Aksoy, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle öğrencilere yaptığı konuşmada ‘Andımız’ ın zorla okutulmasının insan haklarına aykırı olduğunu söyleyince, maaş kesintisiyle cezalandırıldı.

------------------------------------------------------------------

TAM İSABET ETMEMİŞ!

Savcılık, Halkevleri üyesi Dilşat Aktaş'ın bir polis memuru tarafından yumruklanmasına ilişkin soruşturmada, kameraların tespit etmesine rağmen, yumruğun 'savunma amaçlı' olduğu gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

------------------------------------------------------------------

Manisa'nın Soma ilçesinde faaliyet gösteren özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte, 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.

Özel yetkili bir mahkeme, pankart asarken gözaltına alınan sanığa ‘aktif olmayan Dev-Sol örgütü’ adına slogan atmaktan mahkumiyet verdi. DÖRT MEVSİM OLAĞANÜSTÜ HAL

Van'ın Çaldıran İlçesi'ne bağlı Soğuksu Köyü'nde askerlerin, hayvanlarını otlatan köylülere açtığı ateş sonucu, Ercan Uca adlı genç hayatını kaybetti. Birkaç gün sonra ise 12 yaşındaki Sami İştenyılmaz yine askerlerin açtığı ateş nedeniyle attan düştü ve sürüklenerek hayatını kaybetti.

------------------------------------------------------------------

DEVLETİN EN YETERSİZ BAKİYESİ

Bodrum’da düzenlenen 8’inci Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde ünlü piyanistlerin verdiği kursa katılarak uzmanları şaşkına çeviren otistik Buğra Çankır konservatuvarı iki kez kazanmasına rağmen yeterli eğitmen olmaması gerekçesiyle kabul edilmedi.

------------------------------------------------------------------

KARA SAYFA

Giresun'da bir üniversite öğrencisi, bir süre önce ayrıldığı nişanlısını silahla öldürdükten sonra intihar etti. Van'da ise eşiyle tartışan ve tartışmanın büyümesi üzerine cinnet getiren Abdülbari Erol, mutfaktan aldığı bıçakla eşinin boğazını kesti. İstanbul Sultangazi'de bir kadın, 17 gün önce boşandığı eşi tarafından sokak ortasında kurşun yağmuruna tutuldu.

------------------------------------------------------------------

Siz de 'Manşetin Gölgesinde' kaldığını düşündüğünüz haberleri mansetingolgesinde@ntvmsnbc.com adresine gönderebilirsiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...