ntvmsnbc, haftanın tartışılmamış başlıklarını derlemeye devam ediyor:

İlişkili Haberler


TAHAMMÜLSÜZLÜK, SEN HEP KAZANIRSIN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Tunceli'de yapacağı seçim mitingi nedeniyle hazırlanan Zazaca billboard afişleri, miting öncesi genel merkezin uyarısıyla kaldırıldı. <strong>GERÇEK DEMOKRASİ!  </strong> <br /><br />
‘Türkiye’de Demokrasi Algısı’ araştırmasına göre yurttaşlardan yüzde 60’ı dine dayalı partiye, yüzde 50’si Kürt kimliğiyle kurulan siyasi partiye itiraz ediyor. Yüzde 41’i partilerin kapatılmasını onaylarken, yüzde 39’u ‘gerekirse ordu yönetimi alabilir’ diyor. Yüzde 50’si ise eşcinsellerle bir arada yaşamak istemiyor.
Haber: Radikal
Haber: Radikal

------------------------------------------------------------------

ŞAŞI BAK ŞAŞIR

‘İnternette Sansüre Karşı’ eylemine bazı köşe yazarları karşı çıktı. Radikal gazetesinden Akif Beki, ‘Tam bağımsız internet palavrası’ başlıklı yazısında şunları yazdı: ‘Taksim’de yürüyen sanal isyankârlar, eylemin adına ‘İnternet baharı’ diyor. Bana göre ‘İnternetin 31 Mart Vakası’dır. Gerici bir ayaklanma yani. Sureta biri özgürlükçülüğe, diğeri sansüre karşı. Ama özleri aynı, ikisi de istemezükçü, ikisi de yenilikçiliğe düşman.’ Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ise, filtrelemeye olan tepkinin ‘Ben bu sitelerden rahatsızım, bunlar evime girmesin’ diyen kişinin özgür iradesinin kısıtlanması olduğunu yazdı.

------------------------------------------------------------------

TRAFİK CANAVARI!

13 Ocak’