Mansur Yavaş: Yapacağımız ilk iş çakar ışıklarını sökmek olacak

Seçimi kazanması durumunda makam aracı sayısını azaltacağını söyleyen CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş, "İlk yapacağımız iş araçların çakar ışıklarını sökmek olacak" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 15.01.2019 - 16:28

Mansur Yavaş: Yapacağımız ilk iş çakar ışıklarını sökmek olacak

CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ATO Congresium'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Yavaş'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Seçimi kazandığımızda kendimizi zafer kazanmış olarak saymayacağız. Bu savaş değil. Biz bu seçimi halkının 5 yıl için verdiği hizmet etme yetkisi olarak göreceğiz. Oy veren vermeyen bütün Ankaralılara adil hizmet etmeyi kul hakkının gereği sayacağız. Kim olursa olsun karşımızdakini bir partinin taraftarı olarak değil, bütün kimliklerden bağımsız insan olarak göreceğiz. 

Belediye çalışanlarının hepsini mesai arkadaşımız olarak göreceğiz. kimseyi kişisel nedenle işten çıkarmayacağız. Ekmekle oynamak bize yakışmaz. Ben kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım, bu Mansur Yavaş'ın sözü. Betonseverler kazandı ama insanımız kaybetti. Kendisi yüksek olan ama ruhu olmayan binalarımız oldu. Şehrimiz insanlara göre değil araçlara göre planlandı. 

Bizler bilimle ve ortak akılla çağdaş belediyecilik anlayışıyla kenti yönetmeye talibiz. Temiz hava, içilebilir su vaadediyoruz. 32 kilometrelik bisiklet yolunu öncelikle şehrimize kazandıracağız. Daha sonradan artıracağız. Yardımları yaparken asla kameralarla gitmeyeceğiz, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeyeceğiz. Yardım yaptığımız ailelerin çocuklarının hem sağlığı hem eğitimiyle ilgileneceğiz. Bizim Ankaramızda trafik ışıklarında yardım isteyen kimseyi göremeyeceksiniz.

"AVRUPA'NIN DEĞİL ANKARA'NIN KÖYLÜSÜ ZENGİN OLACAK"

Yatay mimariyi özendirip sağlıklı şehirler planlıyoruz. Köylerimizin birçoğuna güneş enerjisini monte edip köylerde yaşamalarını sağlayacağız. Ankara'yı betona değil yeşile boğacağız. Sokak hayvanlarının özgürce dolaşabileceği hayvanseverlerin de ulaşabileceği barınaklar yapcağız. Yurtdışından fidan ve ağaç getirme uygulamasına derhal son vereceğiz. Bizler Avrupa'nın köylüsünü değil Ankara'nın köylüsünü zengin edeceğiz.

Rakiplerimin projeleriyle pek ilgilenmiyorum ama Ankara'nın doğru dürüst bir stadı yok. Ankaragücü ve Gençlerbirliği maçlarını dışarda yapıyor. Ankara'nın içini boşalttılar, kararttılar. Atatürk'ün bize emanet ettiği kenti tekrar yenibaştan inşa edeceğiz. Buradan söz veriyoruz, belediyedeki görevimize başladığımızda makam araçlarının sayılarını azaltacağız. İlk yapacağımız iş araçların çakar ışıklarını sökmek olacak. Özel işlerimize belediyenin araçlarıyla gitmeyeceğiz." 

CHP LİDERİ'NDEN TRUMP'A TEPKİ: TÜRKİYE'Yİ SOKAK KABADAYISI DİLİYLE TEHDİT EDEMEZ (VİDEO)

Sayfa Yükleniyor...