Mardin Valisi: Kahraman değil hainlermiş

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Türkiye'nin gelişmesini engelleyen bazı eski yöneticiler bulunduğunu belirterek, "Kahraman bildiklerimizin aslında hain olduğunu yeni öğreniyoruz" dedi.

02.12.2011 - 11:19

Mardin Valisi: Kahraman değil hainlermiş

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, “Yatırımcı Buluşmaları” toplantısında ilginç değerlendirmelerde bulundu.

Vali Turhan Ayvaz, 30 yıl öncesindeki Türkiye'nin durumunu anlatırken şu ifadeleri kullandı:

“70 cent'e muhtacız diye ağladığımız günler oldu. Başbakanlar, cumhurbaşkanlarımız, bazı devletlere gidip 1'er milyar dolar için yalvarıyorlardı.

Şimdi iş tam tersine döndü. Örneğin Türk-Amerika Derneği temsilcileri gelip ABD'deki yatırım için desteklerini söylediklerini görüyoruz."

Gelinen noktanın çok güzel olduğunu belirten Ayvaz, şöyle konuştu: “Şimdiye kadar ülkemizde gemi, uçak helikopter yaptırtmayan yöneticilerin ve bazı kurumların bizi bu hale getirdiğini yeni öğreniyoruz. Bir zamanlar kahraman olarak bildiklerimizin aslında hain olduğunu yeni öğreniyoruz.”

‘ATATÜRK’ÜN SÖZÜNÜ ARTIK KULLANMIYORUM’
Türkiye'nin gelişmiş ülkelerle aynı çizgiye geldiğini belirten Vali Ayvaz, “Önceden Atatürk'ün, 'Muassır medeniyetler seviyesine çıkacağız' vecizesini kullanırdım. Şimdi artık kullanmıyorum. Dünya ülkelerinde 16-17 seviyede isek, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmışız demektir. Hedefimiz bundan sonra ilk 3'e girmek” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...