Mardin'de mayın patladı: 3 asker şehit

PKK'lıların yola döşediği mayının patlaması sonucu 2 uzman çavuş olay yerinde şehit oldu. Hastaneye kaldırılan uzman çavuş da kurtarılamadı.

08.08.2010 - 11:07

Mardin'de Nusaybin Ömerli ilçeleri arasındaki Kovancılar mevkisinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı patlatıldı.

Patlama sonucu 2 uzman çavuş olay yerinde şehit oldu. Ardından ağır yaralanan uzman çavuşun da hayatını kaybettiği haberi geldi.

Jandarma uzman çavuşlar Taner Özdemir, Ahmet Efil ve Zeki İnan için yarın Kızıltepe ilçesindeki Komanda Taburu'nda tören düzenlenecek.

Bölgede teröristlerin yakalanması amacıyla başlatılan operasyon sürüyor.

Şehit olan Uzman Çavuş Zeki İnan'ın baba ocağında acı yaşanıyor.

37 yaşındaki İnan'ın acı haberi, Ordu'nun merkeze bağlı Karaca Ömer Köyü, Aydınlar Mahallesi'nde yaşayan ailesini yasa boğdu. Gözyaşlarını tutamayan ve ağıtlar yakan anne Fadime İnan'ı yakınları teskin etmeye çalıştı.

Uzman Çavuş İnan'ın daha önce Ankara'da görev yaptığı ve yaklaşık 15 gün önce Mardin'de yeni görevine başladığı öğrenildi.

Evli ve 2 çocuk babası olan şehit Uzman Çavuş Zeki İnan, yarın Ordu Şehitliği'nde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

6 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ
Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in şehit olduğu haberi babasının Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Beşbucak köyünde büyük üzüntüye neden oldu.

Acı haberi alan baba Yahya Efil ve anne Fatma Efil gözyaşlarına boğuldu.

6 ay önce Gülsüm Efil ile hayatını birleştiren 24 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil, 2 yıldır Mardin'in Kızıltepe ilçesinde görev yapıyordu.

1,5 ay önce kayınbiraderinin düğün törenine gelen şehit uzman çavuşun dün akşam anne ve babasıyla telefonla görüştüğü öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...