Aile ziyaretine giden polise PKK pususu

Mardin'nin Nusaybin ilçesinde, hafta sonu tatilini geçirmek için babasının evine gelen polis memuru uğradığı silahlı saldırıda şehit oldu. Valilik, saldırıyı bölücü terör örgütünün düzenlediğini duyurdu.

Anadolu Ajansı 24.08.2015 - 17:39

Aile ziyaretine giden polise PKK pususu

Mardin'de bir polis memuru uğradığı silahlı saldırıda şehit oldu.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünde görevli, Nusaybin nüfusuna kayıtlı polis memuru Yakup Mete (20), hafta sonu tatilini geçirmek için ilçenin Akarsu Mahallesi'ndeki babasının evine gitmek istedi.

Babasının evinin önünde kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğrayan polis, ağır yaralandı. Mete, kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesindeki müdahalesinin ardından sevk edildiği Mardin Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, Yakup Mete'nin evinin önünde bölücü terör örgütü mensuplarının açmış olduğu çapraz ateş neticesinde yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hain saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için güvenlik güçlerimiz çalışmalarına aralıksız, kararlı bir şekilde devam edecek. Büyük üzüntü ve acıya neden olan bu menfur saldırıda şehit olan polis memurumuza Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm millete başsağlığı ve sabır diliyoruz."

TÖREN DÜZENLENDİ

Şehit polis memuru Yakup Mete için, İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine tören düzenlendi.

Mete'nin Türk bayrağına sarılı naaşı, konvoy eşliğinde emniyete getirilirken, Kuran-ı Kerim'in okunduğu törende, şehidin annesi Sivi Mete ve yakınları Kürtçe ağıt yaktı.

İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, törende yaptığı konuşmada,"Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateşte olsa hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize atacağız. Bugün hainleri sevindirmeyeceğiz...

Bebek katili, halk düşmanı PKK, kirli yüzünü polis olduğu kadar bir Kürt olan Yakup Mete kardeşimizi katlederek göstermiştir. Savaşta bile düşmanlar 'sıhhiyeye' saldırmazlar. Nusaybin'de ambulansa silahlı ve molotoflu saldırılar yapan bu gözü dönmüş caniler, kendi karanlıklarında yok olup gideceklerdir

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, tören boyunca şehidin babası Diyap Mete'nin elini bırakmadı. Şehit polis memurunun naaşı, törenin ardından Nusaybin'e uğurlandı.

Şehidin cenazesi, Akarsu mahallesinde toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...