Marmara'da fırtına ve kar uyarısı

Meteoroloji, Marmara Denizi'nde fırtına beklendiğini duyurdu. Akşam saatlerinde Trakya'da kar; gece ise İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde kuvvetli yağış var.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2018 - 09:21 | Son Güncelleme : 18.12.2018 - 10:03

Marmara'da fırtına ve kar uyarısı

Marmara Denizi'nde rüzgarın zamanla fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak bekleniyor.

Akşam saatlerinden sonra Trakya kesiminin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği bölgede yağışların gece, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması öngörülüyor.

DOĞUDA SİS VE PUS

Doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi beklenen bölgede hava sıcaklıkları 1 ila 3 derece azalacak. Bölgede rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HIZI SAATTE 75 KM'YE ULAŞACAK

Batı Karadeniz ve Marmara Denizi'nde rüzgarın poyrazdan kuvvetli, zamanla fırtına şeklinde (50-75 km/sa) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Sayfa Yükleniyor...