Karakış yüzünü gösterdi. Marmara Bölgesi'nin en yüksek noktası Uludağ'a mevsimin ilk karı yağdı.

Uludağ'da gece geç saatlerde başlayan kar yağışı aralıklarla sürerken, oteller bölgesinde kar kalınlığı 4 santimetre olarak ölçüldü.

Sıcaklığın eksi 1 derece olduğu Uludağ'da, yoğun sis yüzünden görüş mesafesi zaman zaman 150 metreye kadar düşüyor.

İstanbul'da gece saatlerinde etkisini artıran yağış, aralıklarla devam ediyor. Öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik ve Bandırma'da şiddetli yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağış, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Tokat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Karaman, Yozgat, Aksaray, Sivas, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Giresun çevrelerinde de görülecek.

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), bazı seferlerini iptal etti. Bandırma/Yenikapı-Bostancı saat 07.30 ve Armutlu/Yenıkapı-Bostancı saat 08.00 deniz otobüsü seferleri, şiddetli poyraz yüzünden yapılamadı. İstanbul ile Çanakkale başta olmak üzere Marmara'da poyraz ve karayel yönlerinden fırtına bekleniyor. Fırtınanın hızı 70 kilometreye kadar çıkacak.

Alanya'da kıyıda yaklaşık 200 metrelik alanda etkisini gösteren hortum nedeniyle bir halı sahanın demir profilden oluşan çatısı uçtu. Devrilen çatı, sahanın yanında bulunan otelin girişindeki market, yüzme havuzu ile otoparktaki 18 otomobile zarar verdi. Hortumda yaralanan olmazken, maddi zararın 250 bin lirayı bulduğu tahmin ediliyor.

Antalya'nın Gazipaşa ile Mersin'in Anamur ilçeleri açıklarında da hortum bekleniyor. Vatandaşlar dikkatli olmalı.