Marmaris'te helikopterin indiği plajdaki işletmeci: Bizim için çok güzel bir anı oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 3 gün önce, Turunç Mahallesi Kumlubük'teki plaja inen helikoptere tepkiler sürüyor. Helikopterin sahibi ve pilotu olan Temel Akçay, normal bir iniş olduğunu savunmuştu. Alandaki işletme sahipleri önceden gerekli önlemlerin alındığını ileri sürdü. Otel ve restoran işletmecisi Dursun Demirtaş, "Bizim için çok güzel bir anı" oldu dedi.

Haberler - DHA 16.06.2021 - 06:48 | Son Güncelleme : 16.06.2021 - 09:31

Marmaris'te helikopterin indiği plajdaki işletmeci: Bizim için çok güzel bir anı oldu

'e 42 kilometre mesafedeki Kumlübük'teki plaja inen helikopterin başlattığı tartışma sürüyor. Robinson R66 tipi helikopterin plaja inişi, bir tatilci tarafından cep telefonu ile görüntülenip, sosyal medyada paylaşılınca tepki çekti. İnceleme başlatılırken helikopterin sahibi ve pilotunun bir teknoloji firmasının sahibi iş insanı Temel Akçay olduğu öğrenildi.

Plajın bulunduğu alandaki işletmenin sahipleri ise yaptıkları açıklamada tüm önlemlerin alındığını, risk oluşturabilecek bir durumun söz konusu olmadığını savundu.

"BİR TANE TOZ BİLE KALKMADI"

Kumlubük'te apart otel ve restoran işletmeciliği yapan Hüseyin Oruk,  "Karşı acıdan görüntü çekildiği için sanki şezlongların arasına inmiş gibi gösterilmiş" dedi. 

Oruk, "Daha önceden bir pilot gönderdiler ve kontroller yapıldı. Bir tane toz bile kalkmadı. Ne şezlonglar devrildi ve şemsiyeler zarar gördü. Burası bizim işletme böyle tehlikeli bir durum olsa müdahale ederdik" diye konuştu.  

"BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL BİR ANI OLDU"

Otel ve restoran işletmecisi Dursun Demirtaş, plajın sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çok sakin olduğunu belirtirken, "Helikopterin inişi ve kalkışı bile çok sessiz oldu. İndiği yerde birkaç müşterimiz şezlongdaydı, kesinlikle rahatsız olmadılar. Bizim için çok güzel bir anı oldu. Bu alanı helikopteri kullanan kişinin yardımcısı kontrol etmiş. Sosyal medya da yapılan yorumlar bizi çok üzdü" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...