Marmaris'te heyelan

İlçede etkili olan yağışın ardından Marmaris-İçmeler karayolunda heyelan meydana geldi.

Anadolu Ajansı 29.01.2014 - 05:33

Marmaris'te heyelan

Marmaris'te meydana gelen heyelan nedeniyle İçmeler beldesi yolu uzun süre trafiğe kapalı kaldı.

İlçede etkili olan yağışın ardından Marmaris-İçmeler karayolunun Seyirtepesi mevkisinde saat 00.30 sıralarında heyelan oldu.

Yaklaşık 25 metre yüksekliğindeki tepeden kopan toprak ve kayalar yola yığıldı. Sürücülerin haber vermesi üzerine bölgeye polis ve 112 Acil Servis ekipleri gönderildi. Bazı görgü tanıklarının taş ve toprağın altında bir aracın kaldığı yönünde ihbarda bulunması üzerine Marmaris ve İçmeler belediyelerine ait iş makineleri kaya ve toprak yığınını kaldırmak için seferber oldu.

Görgü tanıklarından Serdar Fidan, Marmaris yönünden otomobiliyle gelirken önce elektrik tellerinin koptuğunu gördüğünü söyledi.

İlk başta yıldırırım düştüğünü sandığını ifade eden Fidan, "Hemen aracımı yolun diğer tarafına çektim. Arkamda bir ışık vardı, bu bir araca mı aitti, heyelanın altında mı kaldı tam olarak bilemiyorum" dedi.

Dört iş makinesi tarafından yaklaşık 1,5 saat süren çalışmanın ardından yolun bir şeridi açıldı. Bir süre sonra toprak ve kayaların altında her hangi aracın kalmadığı belirlendi.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren de olay yerine gelerek görevlilerden bilgi aldı, çalışmaları takip etti.

Heyelan İçmeler beldesinde elektrik kesintisine neden olurken, belediye ekiplerinin sabaha kadar yolun diğer şeridini de trafiğe açmak için çalışmalarını sürdüreceği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...