Marmaris'teki kız çocuğu heykeli kayboldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, balıkçı adam heykelinin bitişiğinde bulunan yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki kız çocuğu heykeli kayboldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.02.2009 - 13:25

Edinilen bilgiye göre, sabah işlerine gitmek için Atatürk Bulvarı'ndan geçen bazı vatandaşlar, Saman İskelesi'nde bulunan kız çocuğu heykelinin yerinde olmadığını fark ederek Marmaris Belediyesi Zabıta ekiplerine bilgi verdi.

Olay yerine gelen zabıta ekipleri, çocuk heykelinin yerinde olmadığını, balıkçı adam heykelinin ise bir bacağının koparıldığını ve sol kolunun bir kısmının parçalandığını tespit etti.

Trafik kazasında hayatını kaybeden devlet sanatçısı, ünlü heykeltıraş Prof. Dr. Tankut Öktem tarafından 13 yıl önce yapıldığı belirtilen heykellere zarar verilmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Heykelin bulunması için zabıta ve polis ekiplerinin araştırma başlattığı bildirildi.

Öte yandan, yan yana yerleştirilen heykellerde, balık ağları ören bir balıkçı ile onu izleyen kız çocuğu figürü yer alıyor.

Bu arada, 15 Şubatta yat limanında bulunan Amerikalı astronot heykeli de kaybolmuş, bir gün sonra dikildiği yerden yaklaşık 5 mil uzakta denizde bulunmuştu.

Sayfa Yükleniyor...