Marmaris'teki yangında ikinci gün: Müdahale sürüyor

Marmaris'te çıkan yangın devam ediyor. 1 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Marmaris'teki yangında ikinci gün: Müdahale sürüyor

'nın ilçesinde dün çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına devam ediliyor.

Armutalan Mahallesi Şirinyer mevkisindeki ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler Mahallesi'ne ilerledi.
Yangını kontrol altında tutmak için ekipler, karadan gece boyunca çalışmasını sürdürdü.

Sabahın ilk ışıklarıyla hava araçları da bölgede çalışmalara yeniden başladı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda helikopter yangına havadan müdahale ediyor.

Ülke genelindeki yangınlarda iyiye doğru gidiş olduğunu söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Marmaris'te tehdit altında olan yerleşim yeri olmadığını kaydetti.

Marmaris'teki yangında ikinci gün: Müdahale sürüyor - 1

Söndürme çalışmalarına  14 arazöz, 6 su tankeri, 4 ilk müdahale aracı, 6 helikopter, 1 uçak, 6 hizmet aracı, 5 dozer, 5 treyler, 11 teknik personel, 5 orman muhafaza memuru ve 135 yangın söndürme işçisi katılıyor.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

nedeniyle evlerini ve kaldıkları otelleri boşaltan vatandaşlar, geceyi sokakta geçirdi. Bölgede motosikletiyle alevlerin arasında kalan 25 yaşındaki Şahin Akdemir ise bölgeden ayrılmaya çalışırken motosikletiyle kaza yaptı. Aracın devrilmesi sonucu yaralanan Akdemir, alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti.

Marmaris'teki yangında ikinci gün: Müdahale sürüyor - 2

HASAR BÜYÜK

Yangında İçmeler Mahallesi'ndeki 11 ev ile Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nin çatısı zarar gördü. Alevler İçmeler Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonuna kadar gelirken, ekipler yangının yakıt tanklarına ulaşması yoğun çaba onucu son anda önlendi. Alevlerin hızla ilerlediği 481 nüfuslu kırsal Osmaniye Mahallesi, tedbir amacıyla jandarma tarafından tamamen tahliye edilip, Bozburun Mahallesi'ne taşındı. Alevler Osmaniye Mahallesi'nde de 9 ev ile Ticaret Odası'na ait Balevi'ne zarar verdi. Yangının etkili olduğu İçmeler Mahallesi'nde sahildeki otellerin bahçelerindeki ağaçlar alev alırken, alevlere helikopterlerle müdahale edildi. Bu esnada otellerde kalan müşteriler tahliye edildi. 

SABOTAJ İHTİMALİ

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, dün NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada yangının farklı noktalarda başlamasına işaret etmiş ve sobatoj ihtimalini dile getirmişti.

VİDEO: 'TE (NTV İHBAR HATTI) 

Sayfa Yükleniyor...