'Maslak 1453 için tek bir ağaç kesmedik'

Ağaoğlu, Maslak 1453 projesiyle ilgili açıklama yaptı. Ağaoğlu, açıklamasında, "Projemiz için 32 bin değil tek bir ağaç dahi kesilmemiştir" dedi.

Haberler 02.11.2012 - 16:10

'Maslak 1453 için tek bir ağaç kesmedik'

Ağaoğlu, Maslak 1453 projesi hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklama şöyle:

"Yeşilist web sitesinde 'Maslak 1453' projemiz hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz bir kampanya başlatılmıştır. Fatih Ormanı yakınında yer alan projemizin bulunduğu saha daha önce kısmen askeriyenin atış poligonu, kısmen de döküm sahası olarak kullanılmaktaydı. Bu proje de diğer projelerimiz gibi çevreci yaklaşımımız ile geliştirilmiştir.

Bu doğrultuda inşa edilen Maslak 1453 projemiz uluslararası kriterlere sahip çevre dostu 'Leed Gold' sertifikası adayıdır. Ağaoğlu Şirketler Grubu ana felsefesi doğrultusunda çevrenin korunması hedefiyle 'de ilk kez düzenlenen Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin destekçisi olmuştur.

Ayrıca çevre bilincinin topluma yayılması için Ekoyapı Dergisi, yesilbina.com, yesilmimari.com web siteleri, basın ilanları ile çevre ve doğayla ilgili sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam etmektedir. Projemiz için 320 bin değil tek bir ağaç dahi kesilmemiştir. Bilgilerinize sunarız."

Sayfa Yükleniyor...