İlişkili Haberler

Bursa'da TIR şoförü bir babanın 6 çocuğundan biri olan 16 yaşındaki A. P., evlerine gittiği arkadaşı B. K. ile birlikte iddiaya göre 'Mavi Balina' oyunu oynadı.

Oyunun ardından iki arkadaş, evin yakınlarındaki halı sahaya gitti. A. P., götürdükleri ipi halı sahanın tellerine bağlayıp, tabureye çıkarak kendini astı.

Arkadaşının ölümüne tanık olan B. K. sinir krizi geçirip hastaneye kaldırıldı. 

Geçen hafta da Bolu'da 19 yaşında bir genç kendini asarak intihar etmişti. Polis Bolu'daki olay için de Mavi Balina şüphesini değerlendiriyordu.

BİLGİSAYARA EL KONDU

B. K., ambulansla hastaneye kaldırıldı. A. P.’nin cesedi ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, B.K.’nin bilgisayarına el koydu.

Otopsinin ardından ailesi tarafından hastaneden alınan A. P.'nin cenazesi, gözyaşları içinde toprağa verildi.

16 yaşındaki çocuk halısahada kendini asarak intihar etti.
16 yaşındaki çocuk halısahada kendini asarak intihar etti.

"MAVİ BALİNA OYUNU BU HALE GETİRDİ" PAYLAŞIMI 

A. P.'nin ağabeyi M. P. ise “Bizim evimizde bilgisayar yoktu. A., bazı geceler B.'lerde kalıyordu. Gecenin geç vakitlerine kadar Mavi Balina oyunu oynuyorlarmış" diye konuştu. Abi M.P., B. K.’nın annesinin sosyal medya hesabından oğlunun fotoğrafını, “Mavi Balina oyunu bu hale getirdi" notuyla paylaştığını söyledi.

YANLARINDA SEHPA VE İP GÖTÜRMÜŞLER

A. P.’nin iyi bir kişiliğe sahip olduğunu belirten amcası ise olayın cinayet olarak değerlendirildiğini bu nedenle Cinayet Şube ekipleri tarafından incelendiğini söyledi. Amca, sinir krizi geçiren B.'nin hastaneden çıkınca olayın netlik kazanacağını belirtti.