Uludere-Şırnak karayolunun 2. kilometresindeki Kalemli Geçidi civarında, teröristlerce önceden yol kenarına yerleştirilmiş mayın, mayın araması yapan güvenlik güçlerinin çalışması sırasında patladı.

Olayda, Jandarma Er Musa Topaloğlu şehit olurken bir asker de yaralandı. Yaralı asker, Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

Haber, şehit Musa Topaloğlu'nun memleketi Sivas'taki baba evine ulaştı.

Şehidin Ulaş ilçesine bağlı Küpeli köyündeki baba evine giden Ulaş Kaymakamı Ali Altınkaynak ve askeri yetkililer, acı haberi aileye sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Topaloğlu'nun şehit olduğu haberini alan vatandaşlar, evine taziye ziyaretinde bulundu.

Acı haber şehidin evine ulaştı
Acı haber şehidin evine ulaştı


Fenalık geçiren şehidin yakınlarına, sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin evine, Türk bayrağı asıldı.

Terhisine 120 gün kaldığı ve 5 kardeşi bulunduğu öğrenilen şehidin bekar olduğu belirtildi.

HATAY'DA SALDIRI: 3 YARALI
Bu arada Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde güvenlik güçlerine roketatarlı saldırı düzenlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ilçeye bağlı Güzelce Karakolu sorumluluk bölgesinde kobra tipi askeri araçla bölgenin termal kameralarla taranması sırasında bir grubun fark edildiğini bildirdi.

Saldırı haberini alan vatandaşlar hastane önüne akın etti
Saldırı haberini alan vatandaşlar hastane önüne akın etti


Şüphelenilen bu gruba doğru yaklaşılırken roketatarlı saldırı düzenlendiğini ifade eden Vali Lekesiz, saldırıda 1 astsubay ile 2 erin yaralandığını kaydetti.

Hastaneye kaldırılan yaralı 3 askerin hayati tehlikelerinin bulunmadığını belirten Lekesiz, polis ve jandarma özel harekat ekiplerinin de katılımıyla bölgede operasyon başlatıldığını söyledi.

PKK KÖYLÜYÜ ÖLDÜRDÜ
Öte yandan Bitlis Valiliği'nin açıklamasına göre, Çobansuyu köyünde yaşayan Ali Yum, PKK mensuplarınca uzun namlulu silahla öldürüldü.

Köylünün cesedinin köye yakın yerden geçen Baykan çayı kenarında bulunduğunun belirtildiği açıklamada, teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldığı kaydedildi.