İsmail Kahraman: Mazlum milletlerin misal aldığı mücadele

TBMM Başkanı Kahraman, yayımladığı mesajda 30 Ağustos zaferi için "Dünyadaki bütün mazlum milletlerin misal aldığı şerefli bir mücadele" ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı 30.08.2016 - 00:42

İsmail Kahraman: Mazlum milletlerin misal aldığı mücadele

"Dünyadaki bütün mazlum milletlerin misal aldığı şerefli bir mücadele sonunda, emperyalist zalimlerin milletimize biçtiği esaret kefeni yırtılıp atılmıştır"

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Dünyadaki bütün mazlum milletlerin misal aldığı şerefli bir mücadele sonunda, emperyalist zalimlerin milletimize biçtiği esaret kefeni yırtılıp atılmıştır" ifadesini kullandı. 

Kahraman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarihi şan ve şerefle dolu asil bir millet olunduğuna vurgu yaparak, İstiklal Savaşı'nın da şanlı tarihin en önemli safhalarından birini teşkil ettiğini bildirdi.

Kahraman, şunları kaydetti:

"Milletimiz, mevcudiyetini korumak, devletini yaşatmak ve hürriyetine vurulmak istenen prangalardan kurtulmak için 20. yüzyılın ilk çeyreğinde büyük bir mücadele vermiştir. Dünyadaki bütün mazlum milletlerin misal aldığı şerefli bir mücadele sonunda, emperyalist zalimlerin milletimize biçtiği esaret kefeni yırtılıp atılmıştır.

Ordu millet tanımına uygun olarak kadın-erkek, genç-ihtiyar milletimizin her ferdinin cengaverliğiyle müstevlilerin emellerine ulaşması engellenerek, Anadolu’nun ebedi yurdumuz olduğu bir kez daha tescillenmiş ve tüm dünyaya ilan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Yunanlılara karşı kazanılan bu zaferle Anadolu'muz düşmandan temizlenmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı kutluyor, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Sayfa Yükleniyor...