Mecidiyeköy'de sürücü dehşeti

Siren ve çakar sistemi taşıyan araç sürücüsüyle bir başka sürücü arasındaki yol verme tartışması Üsküdar Kısıklı'da başladı ve Mecidiyeköy'e sürdü. Tartıştığı sürücüyü kilometrelerce takip eden saldırgan, sonunda onu yakaladı, kurşunladı sonra da kayıplara karıştı. Kurşunlanan aracın sürücü Sedat Azizoğlu saldırıyı yara almadan atlattı.

DHA 17.11.2015 - 19:05

sürücü-dehşet-151-11-7.jpg

İddiaya göre Sedat Azizoğlu otomobili ile Kısıklı'dan Boğaziçi Köprüsü'ne doğru ilerlerken arkasından gelen plakası henüz belirlenemeyen otomobil sürücüsü korna çalarak yol istedi. Azizoğlu'nun yol vermesi ile yanına yaklaşan kimliği henüz belirlenemeyen sürücü el kol hareketi yaptı. Bunun üzerine iki sürücü arasında tartışma çıktı.

Tartışma, Mecidiyeköy'e kadar yol boyunca devam etti. D-100 Karayolu Mecidiyeköy mevkiine gelindiği sırada kimliği henüz belirlenemeyen sürücü silah çıkartarak Azizoğlu'nun otomobiline kurşun yağdırdı. Sedat Azizoğlu saldırıyı yara almadan atlattı ancak otomobilinin arka camı, sol arka kapı camı, sağ ön ve arka kapısı isabet aldı. Saldırıdan sonra kaçmaya başlayan sürücü iki el daha ateş ettikten sonra izini kaybettirdi.

Yaşadığı saldırının şokunu bir süre atlatamayan Azizoğlu durumu polis ekiplerine bildirdi. Ölüm korkusu yaşadığını ifade eden Sedat Azizoğlu yaşananları şöyle anlattı:

"Cumhurbaşkanı'nın evinin önünde trafik kilitlendi. O arada ben sağa girdim. Çakarlı araç siren çalarak geldi. El kol hareketi yaptı ben bir şey demedim. Arkadan babası camı açtı. Oğlum yapmayın etmeyin dedi. Beni Mecidiyeköy Viyadüğüne kadar takip etti. Babası camı açtı. Eliyle bana git git yaptı. Ben anlamadım. Çata pat başladı. Sonra polis arkadaşları aradım. Yaklaşık 6 el ateş etti. 4-5'i arabaya geldi. Arkadan selektör yaptı. Ben taciz ediyor zannettim. Önce arkadan ateş etti. Sonra önden ateş etti" dedi.

Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...