Meclis Başkanı Şentop'tan erken seçim açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: TBMM Başkanı, AYM'nin Enis Berberoğlu ile ilgili ihlal kararının ardından soruları yanıtladı. Şentop, ''AYM kararı kesin hükmü kaldırmamıştır. Kesin hükmü kaldırılırsa değerlendirme yapılabilir'' dedi.  Şentop, erken seçim tartışmalarına yönelik de açıklamalarda bulundu.

ntv.com.tr 13.10.2020 - 12:39

Meclis Başkanı Şentop'tan erken seçim açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

AYM'nin, CHP'li Enis Berberoğlu ile ilgili ihlal kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Şentop, ''Kesin hükmün varlığıyla ilgili yeni durum ortaya çıktığında bunu değerlendireceğiz. Kesin hükmü kaldırılırsa değerlendirme yapılabilir'' dedi. 

Anayasa Mahkemesi CHP'li eski milletvekili Enis Berberoğlu'nun seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı ile kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar vermişti.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına ilişkin de "Hükümet sistemi değişikliğiyle erken seçim kararı almak zorlaştırıldı. Erken seçim kararı almanın çok zor olduğu kanaatindeyim" açıklamasında bulanarak ''Bence sadece 2023 değil, seçimler artık hep zamanında yapılır'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...