Meclis futbolda uzlaştı!

Son dönemde Anayasa değişikliği nedeniyle iktidarla muhalefetin karşı karşıya geldiği Meclis’te, partiler eski efsanelere karşı birleşti. Meclisspor, bugün şöhretler takımıyla karşılaşacak.

31.03.2010 - 00:15

Meclis futbolda uzlaştı!

Milletvekilleri ile eski futbolcular bugün futbol maçında karşı karşıya gelecekler.

Hasan Şaş'ın teknik direktörlüğündeki şöhretler takımının kadrosunda Hakan Şükür, Şenol Güneş, Tanju Çolak gibi ünlü futbolcular yer alırken, Meclisspor'da ise CHP'li, MHP’li ve AKP’li vekiller olacak.

Anayasa değişikliğinde biraraya gelemeyen vekillerin, yıldızlara karşı futboldaki buluşmasını, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Devlet Bakanı Nafiz Özak'ın vuruşu başlatacak.

Bu maç öncesi, iki takımdan birer isim Canlı Gaste’ye konuk oldu. Meclisspor'dan eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya ile futbolcu şöhretler takımından Bülent Uygun, mücadele öncesi açıklamalarda bulundular.

AKP Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, “CHP’li ve MHP’li vekiller de takımda yer alacak. Fikir kavgaları olabilir ama mutabakat sağlanan ortamlar da var. Hangi siyasi görüş olursa olsun, spor birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlayabiliyor" dedi.

"Efsanelerle birarada olmak heyecan verici" diyen Yarlikaya, "Bunlar idol olmuş isimler. Bizim de parlamento olarak söylemimiz birlik, beraberlik, dostluk olacak" şeklinde konuştu.

YALANDAN DEĞİL!
Eski futbolcu, yeni teknik direktör Bülent Uygun da, "Türkiye’nin hem milli takımlarda hem de kulüplerde oynayan en özel sporcuları biraraya gelecek. Koalisyon takımına karşı maç yapacağız. Amaç sevgi, kardeşlik, barış ve hoşgörüyü anlatmak olacak.

Futboldaki şike olayları moralleri bozdu. Onaylamadığımız şeyler yaşandı ve futbola zarar verdi. İnşallah yakın zamanda bu konuda da önlemler alınacaktır" dedi.

Sakatlığı nedeniyle Hasan Şaş'ın sahaya teknik direktör olarak çıkacağını söyleyen Uygun, "Hakan Şükür, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı, Rıdvan Dilmen gibi isimler takımda olacak.

Bu arada yalandan oynamayacağız. Dünya çapında yıldızlar olacak sahada. Bireysel yeteneklerini sergileyecekler. Vekiller de zorlanacak tabi. Örneğin Hami’nin şutları hala çok sert ve kalecinin işi çok zor olacak" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...