'Meclis'in başına gelen en güzel şey...'

BDP'den bağımsız aday olan Sırrı Süreyya Önder'e Radikal yazarı Koray Çalışkan açık destek verdi: "Sırrı Süreyya Önder tek başına bir parti gücündedir!"

12.04.2011 - 11:29

'Meclis'in başına gelen en güzel şey...'

Radikal Yazarı Koray Çalışkan'ın yazısı şöyle:

Soldan adaylar
"Türkiye solunun Meclis’e BDP ve CHP listeleri sayesinde girebileceği bu seçimin renkli bir siyaset gündemi yaratacağı kesin. Uzun zamandır Meclis’te soldan esen bir rüzgâr yoktu. Bu sefer sosyalist cereyan daha güçlü olacak.

Meclis’in Sırrı
Sırrı Süreyya Önder tek başına bir parti gücündedir. Öyle güzel yazar ve söyler ki, eminim Reha Muhtar bile kendisi hakkında yazdığı eleştiriyi keyif alarak okumuştur. BDP’nin desteklediği bağımsız aday listesinden Meclis’e girmesi TİP zamanından beri görmediğimiz güçte ve ikna edicilikte bir muhalefeti göreceğimizi müjdeliyor. Meclis’in başına gelen en güzel şey…

Herkes CHP’de deprem olduğunu yazıyor. Bence açıklanan liste artçı sarsıntı. CHP’nin dibe vurmasının mimarları Sav, Özyürek, Arıtman, Öymen gibi siyasetçilerin liste dışında kalmasına şaşırmamalı. Tam da bu zihniyete karşı bir dönem başlarken, eski zihniyet yeni partide zaten olmazdı.

İşin en ironik yanı, ismi listeden silinenlerden Özyürek’in yaptığı yorumun isabeti. “Yetmez ama evetçiler listeye girdi” demiş. Doğru demiş. İsmi bende saklı bir arkadaşımla karşılaştım. Şimdiye kadar hep sosyalistlere ya da BDP ve öncüllerine oy vermiş bu arkadaşımla siyasi olarak yakın dururuz. Hayatında ilk kez CHP’ye oy vereceğini söyledi. “Yetmez ama evet” diyordu. Hayır diyen CHP’ye “yetmez ama evet” diyen sosyalistler oy vermeyi düşünüyor. Hayırlı olsun."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...