‘Meclis’te grup seks' ihbarına soruşturma

Meclis'ten “grup seks” iddiasıyla ilgili haberlere tepki geldi. Yeri değiştirilen bir personelin yaptığı ihbarla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

19.10.2009 - 18:04

TBMM Genel Sekreterliği, bir gazete ve bazı internet sitelerinde yer alan "Mecliste Seks İhbarı" başlıklı haberle yazılı bir açıklama yaptı.

“Grup seks” yapıldığını iddia eden kişinin TBMM Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nde Çay Ocakçı-Garson ve İç Hizmetler Müdürlüğü’nde hizmetli olarak görev yaptığına işaret edilerek, "İlgilinin çalışma süresi boyunca hakkında 17 disiplin soruşturması açılmıştır. Kurumumuza 18 adet de icra borcu ulaşmıştır" denildi.

Yapılan disiplin soruşturmaları sonucunda ilgili personele "uyarma", "kınama", "aylıktan kesme" ve son olarak "kademe ilerlemesinin durdurulması" cezalarının verildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Personelin disiplin cezaları nedeniyle ilişkisinin kesildiği 9 Temmuz’a kadar herhangi bir şikayet ya da ihbarın bulunmaması dikkati çekicidir.

Aldığı cezalar üzerine 9 Temmuz’da Başbakanlık kanalıyla Milli Eğitim Bakanlığına atandıktan sonra ilgili personelin hasmane bir tutumla bu iddiaları hem dilekçe vermek suretiyle hem de basın kanalıyla gündeme taşıması düşündürücüdür.

Bütün bunlara rağmen ilgili personelin TBMM'den ilişiği kesildikten sonra verdiği şikayet dilekçesi işleme alınmış, 24 Eylül’de TBMM Genel Sekreterliği’nce muhakkik tayin edilerek inceleme başlatılmış olup, soruşturma süreci devam etmektedir.

Adı geçen personelin aldığı disiplin cezaları sonucunda kurumdan gönderilmesi nedeniyle gündeme getirdiği iddiaların soruşturma bitmeden Meclisimizin saygınlığına gölge düşürecek şekilde haber konusu yapılması basın meslek ilkeleriyle bağdaşır bir durum değildir.

TBMM çalışanlarını birim ve kadro ayrımı gözetmeksizin zan altında bırakan bu iddialar personel arasında üzüntüyle karşılanmıştır.”

Basında çıkan haberlerde İç Hizmetler Müdürlüğü’nde görev yapan bir kişinin, temizlik işleri yapan bir kadınla yakalandığı iddia edilmişti.

Haberlerde hakkında soruşturma başlatılan sözkonusu kişi, “Yöneticiler, temizlik elemanlarıyla lojmanda grup seks yapıyor” iddiasında bulunduğu belirtilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...