Son dakika haberi! 

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi'yi ziyarete gelen ve işsiz olan D.Y. (29), milletvekillerinin odalarının bulunduğu TBMM Halkla İlişkiler Binası'nın 5'inci katındaki çatıya çıkarak intihar girişiminde bulundu.

D.Y.'nin, Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girdiği, Sağlık Bakanlığı'nda çalışmak istediği ve bir süredir işsiz olduğu öğrenildi. Çok sayıda Meclis polisi ve sağlık ekipleri olay yerinde önlem alırken itfaiye ekipleri iki adet hava yastığı açtı.

Yaklaşık bir saat çatıdaki korkulukların dış kısmında bekleyen D.Y. zaman zaman dizlerinin üzerine oturarak dinlendi.

TBMM Koruma Daire Başkan Yardımcısı Kahan İnal ile CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan ile MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, D.Y. ile konuşarak onu intihar girişiminden vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı.

Yaklaşık bir saatlik uğraş sonucu Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, D.Y.’nin kolundan tutarak onu diğer milletvekilleri ve polislerle içeri çekti.

D.Y.'yi odasına götüren Çelebi, su içirerek sorunlarını dinledi. Milletvekili Mücahit Arslan'ın, D.Y.'yi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile telefonda görüştürdüğü öğrenildi. D.Y. daha sonra sağlık kontrolü için polisler tarafından götürüldü.