Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Anonim Şirketi (TCDD Taşımacılık A.Ş.) kurulmasını öngören tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Tasarının görüşmeleri sırasında zaman zaman tartışmalar da yaşandı.

Söz alan CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın daha önceki bir konuşmasında, ''İzmir milletvekili olmaktan hicap duyuyorum'' ifadesini kullandığını belirterek ''Gurur duymalısınız. İzmir sizi milletvekili, Bakan yaptı. Sizi Konak'ta bıraksak İzmir'in sokağını, mahallesini bulamazsınız. Naldöken'e, Manavkuyu'ya gidemezsiniz' dedi.

Bakan Yıldırım ise ''Bana, kendisinin Erzincanlı olduğunu söyler sürekli. Hiçbirimiz bulunduğumuz illerde baki değiliz. Orada doğmamış olabiliriz ama o ilin milletvekiliyiz, o ilin sorunları ile ilgilenmek temel görevimizdir. Ben İzmir Milletvekiliyim. Naldöken'e de Manavkuyu'ya da giderim. Ama Sayın Milletvekili Naldöken'e giderken nal toplar benim arkamdan. Ben o konuşmamda 'İzmir Milletvekili olmaktan hicap duyuyorum' derken, İzmir'in yerel yönetimlerde yıllardır ne kadar ihmal edildiğini, sorunlarının arttığını ifade etmek istemiştim. Bundan başka bir amacım yoktu'' diye konuştu.

Yeniden söz alan Musa Çam, nüfus cüzdanını göstererek, doğma büyüme İzmirli olduğunu, babasının Erzincan, annesinin Gümüşhaneli olduğunu dile getirdi.