Meclis'te 'pankart' gerilimi

Bütçe görüşmelerinin son gününde TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li Musa Çam'ın açtığı pankart nedeniyle gerginlik yaşandı. Öncesinde ise BDP'lilerin 'kürsü işgali' vardı.

Haberler 20.12.2013 - 21:41

Meclis'te 'pankart' gerilimi

TBMM Genel Kurulu, bütçe görüşmelerinin son gününü gergin geçirdi.

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer ile AK Parti Milletvekili Recep Akdağ arasında yaşnanan yumruklu kavganın ardından bir de pankart gerilimi yaşandı.

Muhalefetin eleştirilerine yanıt vermek üzere Başbakan Yardımcısı Ali Babacan kürsüye çıkarken, CHP Mİlletvekili Musa Çam, İstanbul merkezli operasyon kapsamında gözaltına alınan bakan çocuklarıyla ilgili bir pankart açtı.

Pankartın açılmasıyla gerilim tırmandı, AK Partili vekiller Musa Çam'ın üzerine yürüdü. AK Parti İdari Amiri Ömer Faruk Öz'ün pankartı almaya çalıştığı sırada arbede yaşandı. Bunun üzerine Cemil Çiçek oturuma ara verdi.

KÜRSÜYÜ İŞGAL ETTİLER
Oturumda ayrıca bir de kürsü işgali yaşandı. Cezaevindeki milletvekillerinin serbest bırakılmamasına tepki gösteren BDP'liler başkanlık divanının önüne gelerek oturumu yöneten Cemil Çİçek'ten değerlendirme istediler.

Cemil Çiçek'in kararı görmediği için değerlendirme yapamayacağını söylemesi üzerine BDP'liler kürsüyü işgal etti. Bunun üzerine Çiçek gerilimin tırmanmaması için oturuma ara verdi.

Gergin geçen son günün ardından, 2014 yılı bütçesi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Böylelikle 10 Aralık'ta başlayan bütçe maratonu da sona erdi.

Sayfa Yükleniyor...