Medya devinden Erdoğan'a casus kitabı

Türkiye'de medya sektörüne 5 yıl önce giren, şimdi de ATV ve Sabah için adı geçen ABD'li medya patronu Rupert Murdoch, Başbakan Erdoğan'a casus kitabı hediye etti.

06.03.2012 - 20:20

Medya devinden Erdoğan'a casus kitabı

ABD'li medya patronu Rupert Murdoch, Ankara'da Başbakan Erdoğan'la görüştü.

Murdoch'ın, görüşmede, medya sektörü açısından Türkiye'yi önemli bir ülke olarak gördüklerini ve yatırımlarını artırmayı arzuladıklarını söylediği belirtildi.

Murdoch, Türkiye'de 5 yıldan bu yana Fox TV'yle faaliyet gösterdiklerine değinerek, programlarını daha da artırmak istediklerini ifade etti. Murdoch'ın şirketi News Corporation'ın ATV ve Sabah'a talip olduğu biliniyor.

Murdoch, medya sektörü açısından Türkiye'yi önemli bir ülke olarak gördüklerini ve buradaki yatırımlarını artırmayı arzuladıklarını söylediği 1 saat 10 dakika süren görüşmede, Erdoğan'a bir de kitap hediye etti.

CASUS KİTABI
Kitapla ilgili ayrıntı Taraf gazetesinde yer aldı.

Murdoch'ın görüşme öncesi elinde tuttuğu kitap, John Philiby'nin ilk baskısı 1933 yılında yapılan The Empty Quarter kitabıydı. Philby, Osmanlı'ya karşı Arap isyanını ateşleyen Arabistanlı Lawrence'ın amiri olarak yani kıdemli bir casus olarak biliniyor.

Resmi büyük görmek için tıklayın. Resmi büyük görmek için tıklayın.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...