Medyasoft IBM yazılım Türkiye distribütörü

Medyasoft, IBM Yazılım Grubu Türkiye distribütörü oldu.

Anadolu Ajansı 01.07.2009 - 15:23

Medyasoft IBM yazılım Türkiye distribütörü

Medyasoft'un IBM ile gerçekleştirdiği işbirliğinin tanıtım toplantısında konuşan Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, dünyanın önde gelen yazılım ve eğitim markalarını bir araya getirmeye devam ettiklerini söyledi.

Doğu Pabuçcuoğlu, Medyasoft'un son dönemde 2 ve 3 boyutlu yazılımlar konusunda ''uzman'' Autodesk ve tüm dünyada 75 dilde online ve elektronik sözlük sunan Babylon ile işbirliği gerçekleştirdiğini hatırlattı.

Pabuçcuoğlu, IBM ile işbirliği kapsamında, ''işletmelerin iletişim kurmalarına, işbirliği yapmalarına ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı, güvenlik açısından zengin bir yazılım olan Lotus, gereksinimlerin istenilen zamanda, planlanan bütçeyle ve hedeflenen kalitede karşılanabildiği yazılım geliştirme platform olan Rational, kaliteli hizmetlerin sağlanması, risk ve uyumluluk standartlarının yönetilmesi, yatırım getirilerinin en üst düzeye çıkarılması ve iş büyümesinin hızlandırılması açılarından gerekli olan görünürlük, denetim ve otomasyon olanaklarını sağlayan Tivoli, bütünleştirme ve uygulama altyapısı yazılımı olan Websphere ve veri yönetimi çözümü DB2'' ürünlerini kullanıcılara sunacaklarını bildirdi.

IBM ile işbirliğine gidilmesinin en önemli nedeni olarak IBM'in alanında çok güçlü bir marka olmasını gösteren Pabuçcuoğlu, ''Medyasoft olarak IBM ile evimizi tamamladık. Bundan sonra evimizin bahçesini yapacağız'' dedi.

IBM Yazılım Bölümü Müdürü Gülsün Emüler de, IBM'nin, dünyanın ''en büyük'' 3 yazılım firması arasında yer aldığını yazılımın, bilişim sektöründe farklı dinamiklere sahip, kendine özgü iş yapma şekli bulunan bir uzmanlık alanı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Bütün işi yazılım ve yazılımı çevreleyen çözümler üretmek olan Medyasoft ile yaptığımız işbirliği, birbirimizi anlamamız açısından önem taşıyor. Medyasoft'un Türkiye genelinde pazar oluşturmaya yönelik çalışmalarını ve Anadolu'ya açılımını ilgiyle izliyoruz. IBM Yazılım Grubu'nun büyüme stratejileriyle örtüşen bu çalışmaların, ürünlerimizin yeni pazarlara erişmesini hızlandıracağını düşünüyoruz. Medyasoft'un, dağıtım kanalına katma değerli destek sunarak IBM'in kurumsal müşteri segmentindeki uzmanlığını orta büyüklükteki pazarlara aktarmakta başarılı olacağına gönülden inanıyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...