NTV

Mehmet Ali Şahin: Cumhurbaşkanı, bizim memurumuz mu?

Anadolu Ajansı

Türkiye

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerine tepki göstererek, “'Cumhurbaşkanı konuşmasın diye bize koalisyon şartı sürüyor. Cumhurbaşkanı, AK Parti olarak bizim memurumuz mu?” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yenice İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programda konuşma yaptı.

"Cumhurbaşkanı çok konuşmasın" da dediklerini belirten Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Cumhurbaşkanının nerede ne konuşacağına biz mi karar vereceğiz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanına biz mi talimat vereceğiz, 'Şurada şunu konuşsun' diye.

'Cumhurbaşkanı her şeye karışmasın', Sayın Bahçeli sana ne. Sayın Cumhurbaşkanı nerede nasıl konuşacağını bilir. Cumhurbaşkanı halka karşı sorumlu biridir ve kendisini halk seçmiştir. Konuşacak Cumhurbaşkanı, müdahalede edecek.

Eğer halkın çözümleri konusunda bir sorun görmüşse onunla ilgili görüşlerini ifade edecek ve hükümete bunun çözümü için düşüncelerini aktaracak. Efendim 'Cumhurbaşkanı konuşmasın' diye bize koalisyon şartı sürüyor. Cumhurbaşkanı, AK Parti olarak bizim memurumuz mu?

Cumhurbaşkanına, AK Parti talimat verecek, 'Şöyle et, böyle et' böyle bir şart olur mu? 'Koalisyon önerisinde bulunduk ama AK Parti kabul etmedi' diyorlar. Bu siyasi partilerle bir koalisyon kurmak mümkün olmadı."

ETİKETLER