Mehmet Şimşek 5 lira harçlık verdi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, elini öpen çocuklar ve kendisini takip eden gazetecilerle bayramlaşarak, 5'er lira harçlık verdi. Bakan Şimşek, gazetecilere verdiği harçlıktan sonra, "Bu parayı harcamayın, hatıra olarak saklayın" dedi

Haberler 15.10.2013 - 16:40

Mehmet Şimşek 5 lira harçlık verdi

Batman Valisi Yılmaz Arslan, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı bayramlaşma törenine katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kendisini takip eden gazetecilere de bayram harçlığı verdi.

Kültür merkezi binası önünde kendisini bekleyen 20 çocuğa zarf içinde 5'er liralık harçlık dağıtan Bakan Şimşek, daha sonra töreninde karşısında gördüğü basın mensuplarına da cebinden çıkardığı paralardan 5'şer lira verdi.

10 gazeteciye bayram harçlığı dağıtan Bakan Şimşek, "Sakın, bu paraları harcamayın. Yanınızda hatıra kalsın" dedi.

Bu arada paraların üzerine imza isteyen bazı gazetecilerin isteğini reddeden Bakan Mehmet Şimşek, "Bayram denilince kardeşlik iklimiyle birlikte, birlik ve beraberliğimiz pekişiyor. Demokratikleşme paketi bölgede güzel bir kardeşlik iklimi oluşturdu. Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayramlar güzel günlerdir. Sabah 06.00'dan beri yoğun bir ziyaret programımızı aksatmadan gerçekleştirdik" diye konuştu.

MEHMET ALİ ŞAHİN 10 TL VERDİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bayram namazını beraberinde AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve Merkez İlçe Başkanı Kemal Karadeniz ile birlikte Esentepe Merkez camisinde kıldıktan sonra mahalle sakinleri ile bayramlaşıp elini öpen çocuklara 10’ar lira bayram harçlığı verdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de bayramlaştığı çocuklara 50 TL bayram harçlığı verdi.

Sayfa Yükleniyor...