Melisa’nın ablası Melek de karbonmonoksit kurbanı

Ordu’da yaklaşık 4 ay önce sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölen 8 yaşındaki Melisa Nur'un 11 yaşındaki ablası Melek Tan da kardeşiyle aynı sonu paylaştı.

Anadolu Ajansı 16.02.2015 - 17:59

Melisa’nın ablası Melek de karbonmonoksit kurbanı

Fatsa ilçesinde yaşayan Adem Tan ve eşi Emine Tan, kızları Melek Tan'ı da alarak baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle Fatsa Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Burada yapılan ilk kontrollerinde karbonmonoksit gazından zehirlendikleri ve durumları ağır oldukları belirlenen Tan ailesi, tetkiklerinin ardından kentteki diğer hastanelere sevk edildi.

Ordu'daki özel bir hastaneye kaldırılan Melek Nur Tan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tüplü ocaktan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlenen Adem Tan ile Eşi Melek Tan'ın ise sevk edildikleri hastanede tedavilerinin sürdüğü ve sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

“KÖMÜR KULLANMIYORLARDI”

Tan ailesinin yaşadığı apartman sakinlerinden İsmail Çam, ailenin, bir çocuklarını sobadan sızan karbonmonoksit gazından kaybetmeleri nedeniyle ısınmak için kömür kullanmadıklarını söyledi.

Çam, "Evde inceleme yapan polis, zehirlenmenin 'açık unutulan tüplü ocaktan kaynaklı' olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

MELEK KURTARILMIŞTI

İlçede, 27 Ekim 2014 günü sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Emine Tan (37) ile kızları Melisa Nur (8) ve Melek Tan (11) hastaneye kaldırılmıştı.

Melisa Nur, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, ablası Melek Tan, helikopterle sevk edildiği Ankara'daki bir hastanede tedavi altına alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...