Manisa'nın Turgutlu ilçesinde,  nikah memurunın kıymayı reddederek salonu terk ettiği nikahın canlı yayında kılınacağı bildirildi.

24 yaşındaki Hatice Koşman ile 26 yaşındaki Turgut Dinçer Güneri'nin nikahını kıyacak olan nikah memuru Ali Akça, "Turgut Dinçer Güneri'yi eş olarak kabul ediyor musunuz?" sorusuna gelin Koşman'ın "Hayır, demek ne mümkün. Tabii ki evet" diye cevap vermesi sonucu masadan kalkmıştı.

Hafta sonu meydana gelen olayda gelin, damat ve misafirlerin ikna etmeye çalıştığı nikah memuru, ikna olmayınca gerginlik yaşandı.

Bunun üzerine nikah memuru Ali Akça, salonun özel güvenlik görevlilerinden polis çağırmalarını istedi. Gelen polis ekipleri de Akça'yı ikna edemeyince nikah işlemleri iptal edildi. Yaşanan bu ilginç olay ulusal ve yerel basında yer aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı MHP'li Turgay Şirin, "Farklı bir durum olmaz ise önümüzdeki günlerde inşallah o nikahı bizzat ben kıyarım ve konu tatlıya bağlanır" ifadelerini kullanmıştı.

TEKRAR BAŞVURU YAPTILAR

Bu gelişmelerin ardından Hatice Koşman ve Turgut Dinçer Güneri, bugün sabah saatlerinde Turgutlu Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na yeniden başvurup 26 Nisan'a nikah günü aldı.

Genç çiftin, saat 15.00'te kıyılacağı öğrenilen nikahının ulusal bir kanalda bir kadın programında canlı yayınlanacağı belirtildi.

ACI TECRÜBE

Çiftin nikâhını Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin'in kıyıp kıymacağı ise henüz netlik kazanmadı. Çiftin, olay sonrası zorlu bir süreç yaşadıklarını, bu durumun kendilerine acı bir tecrübe olduğunu söyledikleri öğrenildi.