Menfezde 200 kiloluk patlayıcı bulundu

Diyarbakır'da 4 tüp içerisinde yaklaşık 200 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanan el yapımı patlayıcı düzeneği imha edildi

Anadolu Ajansı 16.06.2017 - 09:43

diyarbakır.jpg

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde menfeze tuzaklanan el yapımı patlayıcı düzeneğinin kontrollü şekilde imha edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve her türlü terör saldırılarından korunması amacıyla sorumluluk bölgesinde gerekli tedbirleri almayı sürdüreceği ifade edildi.

Bir istihbaratı değerlendiren jandarma ekiplerince Bismil ilçesine bağlı Alibey köy mevkisinde karayolundaki menfeze tuzaklanan 4 elektrikli fünye, 20 metre kablo, 8 birleştirilmiş pil bloğu, telsiz, devre kartına bağlı ve 12 kilogramlık 4 tüp içerisinde yaklaşık 200 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanan el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edildiğine dikkat çekilen açıklamada, söz konusu düzeneğin kontrollü şekilde imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan azim ve kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...