Merakla beklenen dizi başlıyor

Lost’un yaratıcısı J. J. Abrams’ın heyecanla beklenen yeni dizisi Person of Interest 1 Aralık’tan itibaren CNBC-e’de.

30.11.2011 - 14:22

Merakla beklenen dizi başlıyor

Henüz işlenmemiş suçların önceden önlenmesini çıkış alan 'Person of Interest', 11 Eylül sonrasında Amerikan toplumunda yaygınlaşmaya başlayan "ötekilere dair paranoya"ya ayna tutuyor.

Bir yanda her biri dünya çapında fenomene dönüşmüş televizyon dizileri Lost, Alias ve Fringe ile son 10 yıla damgasını vurmuş bir prodüktör olan J.J. Abrams, diğer yanda ise son Batman macerası The Dark Knight'ın altına imza atan çok önemli bir kalem; Jonathan Nolan...

Bu iki sıradışı adamın imzasını taşıyan 'Person of Interest' henüz çekim aşamasındayken, kısa sürede "Yılın en merakla beklenen televizyon olayı"na dönüştü. Lost dizisinde canlandırdığı Ben Linus karakterinden sonra ne yapacağı merak edilen Emmy ödüllü aktör Michael Emerson'un 'Person of Interest''in baş karakteri Mr. Finch rolünü üstlenmesi ise bu merakı daha da arttırdı.

Hiç biri tarafından takip edildiğinizi hissettiniz mi? Eskiden olsa büyük olasılıkla paranoyak damgası yer ve tedavi olmak üzere doktorun kapısına gönderilirdiniz. Ne var ki günümüzde bu durum o kadar kolay halledilemiyor. Adım başı yerleştirilmiş mobese kameraları aracılığıyla bankadan para çekişinizden kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçişinize kadar her yerde izleniyor olabilirsiniz. Cep telefonları ise sizin dünyanın hangi noktasında olduğunuzu milimine kadar saptamayı, kiminle hangi dakika hangi kelimeleri konuştuğunuzu kayda geçirmeyi başarıyor.

CNBC-e'nin yeni dizisi 'Person of Interest' işte böylesi bir dünyanın varabileceği noktalara dikkat çekmeyi hedefliyor. Dizinin yaratıcısı J. J. Abrams özellikle 11 Eylül sonrasında Amerika'da hızla yaygınlaşmaya başlayan paranoyanın, Amerikan halkının "ötekiler"e olan bakış açısını da değiştirmeye başladığını düşünüyor. Abrams'a göre "ötekiler"den korunmaya çalışırken geliştirilen kitlesel paranoyanın neticesinde artık herkes birer "şüpheli" konumunda...

Yayın Günü: 1 Aralık Perşembe
Yayın Saati: 21.00

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...