Merdan Yanardağ gözaltına alındı

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Ergenekon davasında hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 14.09.2013 - 02:09

Merdan Yanardağ gözaltına alındı

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Bodrum'da gözaltına alındı.

Bodrum'da tatilini sürdüren Merdan Yanardağ, akşam saatlerinde polis ekiplerince Ergenekon davasında hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Yanardağ'ın Avukatı Muğla Baro Başkanı Mustafa Gürkan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yanardağ'ın Yalıkavak'ta kiraladığı evinde gözaltına alındığını söyledi.

Yanardağ'ın Bodrum'da tatilini geçirdiğini ifade eden Gürkan, şunları söyledi:

"Polis haber almış ve gitmiş evinden alıp gelmişler. Hakkında 13. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verilmiş yakalama kararı var. Ergenekon davasında verilen hüküm ile birlikte mahkeme yakalanmasına karar vermiş. Bu karar da ise 'Eğer bizim yargı çevremiz içinde İstanbul'da yakalanırsa mahkemeye çıkarılması başka bir yerde yakalanırsa en yakın mahkemeye çıkarılmak üzere sevk edilmesi talep ediliyor.

Yarın savcılık 13. Ağır Ceza mahkemesi ile bir görüşerek, ne yapacağına karar verecek" dedi. Yanardağ gözaltına alındığında yanında olduğunu ifade eden Emekli Yüzbaşı Tanju Sirmen ise "Biz de tesadüfen rastlaştık, kendisini ziyaret ediyorduk. Polis ekipleri hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına aldı. Kendisi de davete icabet edip Emniyete geldi."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...