Merly Streep neden çevreci oldu?

Merly Streep, alış veriş sırasında birer kimyager veya toksoloji uzmanı gibi olmamız gerektiğini söylüyor...

Haberler 19.05.2010 - 14:44

Merly Streep neden çevreci oldu?

Sanatçı Merly Streep, çevre ve doğal yaşamla ilgilenmeye başlamasının nedenini şöyle anlatıyor:

"Ben de bu tür konularla ilgilenmeye bebeğimi beslerken başladım. Çocuk büyütürken yaptığınız herşeyin bir etkisi olduğunu görüyorsunuz. Ben de elimden geldiğince doğru olanı bulup onu yapmaya çalıştım. Bunun devamında da doğal olarak çevreci oluverdim. Şunu artık çok iyi biliyorum, çocuklar daha ana rahmindeyken bile çevrenin etkisine maruz kalıyor ve bunun sonucunda da gelecekteki yaşamları şekilleniyor.

Günlük hayatımızda kullandığımız çok sayıda kimyasal madde var. Bunların bir kısmı- her ne kadar aksi söylense de- tam olarak test edilmiyor. Bunun sonucunda da onların sağlığımızı nasıl etkilediklerini bilemiyoruz. Eğer şimdi genç bir anne olsaydım ve bebeğimi besleyeceğim biberona takacağım emziği bile detaylı bir şekilde incelerdim. İçinde BPA var mı, diye... Büyük çocuğum doğduğunda tüm bunları bilemiyordum.

Günümüzde her birimiz alışveriş sırasında bir kimyager ya do toksoloji uzmanı gibi davranmak zorundayız...

Herkese ama herkese şu konuda dikkat etmelerini istiyorum... ALIŞ VERİŞ... Aldığınız herhangi bir ürünü evinize götürmeden önce, bu ürünün nereden geldiğini iyi inceleyin. Artık hepimizin çok dikkatli birer tüketici olma zamanımız geldi. Tabi ki evinizin bütçesi de çok önemli. Ama yiyeceğe verdiğimiz para da önemli... Bazı gıdalar daha pahalı olabilir ama uzun vadede sağlımızı tehdit etmedikleri için sonuçta yine biz kazançlıyız..."

Sayfa Yükleniyor...