Mersin’de bir evde 3 ceset

Mersin'de bir evde aynı aileden biri kadın 3 kişinin cesedi bulundu. Evde çok sayıda boş mermi kovanı bulundu.

Anadolu Ajansı 10.07.2009 - 13:07

Alınan bilgiye göre, Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki Özdeniz Sitesi sakinleri, 7. katta oturan Uğuz ailesinden iki gündür haber alamayınca polise haber verdi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çilingir sayesinde girilen evde 3 cesetle karşılaştı.

Polis olay yerinde yaptığı incelemede, Ünal Uğuz (54) ve eşi Sultan (53) ile oğulları Serdar'ın öldüğünü belirledi. Olay yerinde çok sayıda boş mermi kovanı bulundu.

Olay sırasında tabancayla rastgele ateş edildiği, cesetlerden ikisinin salonda, diğerinin ise bir odada bulunduğu öğrenildi. Evde yapılan incelemede 12 mermi kovanı bulunduğu, ayrıca kapı ve pencerelerde zorlamadan kaynaklanan herhangi bir ize rastlanılmadığı kaydedildi.

Olayda kullanılan tabancanın evde bulunulmadığı belirtilirken, apartmanın çevresinin ayrıntılı bir şekilde incelendiğini, yakınındaki çöp konteynerlerinin de olayla ilgili bulgu için boşaltılarak araştırıldığı görüldü.

Cumhuriyet Savcısının incelesinin ardından cesetler Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Ölen Serdar Uğuz'un Mersin Üniversitesi'nde Endüstriyel Otomosyon Bölümü'nü 1997 yılında kazandığı ve 2001 yılında ilişiğini kestiği, sonrasında da bir emlakçıda çalışmaya başladığı, ailenin de bu süreçte Afyonkarahisar'dan Mersin'e göç ettiği öğrenildi.

Komşuları da mahalleye iki yıl önce taşınan ailenin kendilerine herhangi bir sorunlarını aksettirmediklerini ifade ettiler.

Yetkililer, Açıköğretim Fakültesi'nde okuduğu belirtilen Gökhan Uğuz'un (26) arandığı ve olayla ilgisinin araştırıldığını kaydettiler. Olayla ilgili soruşturma sürdürülürken polis, ailenin diğer çocuğu Gökhan Uğuz'a ulaşmaya çalışıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...