Mersin'de bir polis kurşunu daha!

Hafta başında, bir babanın taş atan oğlunu korurken vurulduğu iddiasının ortaya atıldığı Mersin'de, bu kez de hırsızlık yaparken yakalandığı iddia edilen bir kişi polis kurşunuyla yaralandı.

Haberler 19.08.2010 - 19:15

Mersin'de bir polis kurşunu daha!

Mersin'de, bu hafta içinde ikinci kez 'polis kurşunu' gündeme geldi.


Birkaç gün önce, 45 yaşındaki Nezir Burak'ın, polise taş atan 7 yaşındaki oğlunu korumaya çalışırken polis kurşunuyla vurulduğu iddia edilmişti.

Bugün de, hırsızlık yaparken yakalandığı iddia edilen 27 yaşındaki bir kişi, polisten kaçmaya çalışırken çıkan arbedede silahla yaralandı.

Mersin'in Kiremithane Mahallesi'nde hırsızlık yaptığı iddia edilen A.K. (27), çanak anten satan iş yerinin sahipleriyle tartışmaya başladı ve iş yerinden kaçmak için girişimlerde bulundu.

Bu sırada devriye görevi yapan polis ekipleri, iş yerine gelerek A.K'nin kimlik sorgulamasını yapmak istedi.

Polise direnen zanlı kaçmaya çalışınca, arbede çıktı. Arbede sırasında polis memuru C.A'nın (34) belindeki silah henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı ateş aldı.

Olayda kolundan yaralanan zanlı, 112 Acil Servis ekiplerince Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis memuru ve çevredeki görgü tanıkları da ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...