Meşgul anne bakım merhemi

Evde hazırlayabileceğiniz aromaterapi formülleri.

20.01.2013 - 20:20

Meşgul anne bakım merhemi

Elinizin altında malzemeniz olduğu müddete kendi kullanımınız için aromaterapi kozmetiklerinizi hazırlamanızda hiç bir sakınca yoktur. Hazırladığınız ürünü tercihen   koyu renk cam şişeler ve kavanozlarda üzerlerine Üretim Tarihlerini ve içeriklerini eklediğiniz etiketlerle hazırlamanız gerekir.

Meşgul Anne Bakım Merhemi
Bebeklerini kucaklarına aldıkları ilk günlerinden itibaren kendilerine vakit ayıramayan çok yoğun annelerimizin karnındaki çatlaklara, kuru ellere, dirseklere,  aşırı kuruluklara iyi gelen yoğun bakım kremi
Formül. 
5 gr Shea butter (Butyrospermum parkii),
10 gr Tatlı badem (Prunus amygdala dulcis) yağı,
5 gr Çuha çiçeği (Oenothera biennnis) yağı,
5 gr Kalendula (Calendula officinalis)yağı, Buğday (Triticum vulgare) özü yağı, Kuşburnu (Rosa rubiginosa) çekirdeği yağı, Tatlı portakal (Citrus sinensis) öz yagı, Nane( mentha piperita) öz yağı

Çatlak  Oluşumunu Engelleyici Yağ Karışımı
Her türlü nem eksikliginde ve catlak olusumunu engelleyen yağ karışımı.

Formül.  Baz Yağ (100 ml. için formüldür)

30 ml. Kayısı Çekirdeği Yağı

30 ml. Avokado Yağı

20 ml. Kalendula (aynı safa) Yağı

20 ml. Kuşburnu Çekirdeği Yağı 

5 damla Lavanta
5 Damla Petitgrain (Acı portakal)
3 Damla Neroli
3 Damla Sandal ağacı


Koyu kahverengi bir şişeye önce baz yağınızı koyun, daha sonra aromaterapi yağlarınızı ekleyin, iyice salladıktan sonra, kapağını sıkıca kapatarak kullanıma hazırdır. Göğüs, bel, kalça, üst bacak ve göbek bölgenize 4. aydan itibaren günde 1 kez ilerleyen aylarda 2 defa olmak üzere kullanmanızı öneririm.

Not: Yağınızı normal oda sıcaklığında güneş ışığı görmeyen bir yerde sakladığınız taktirde, 1 seneye kadar kullanabilirsiniz.

Perine Yağı

Normal doğum yapmak isteyen müşterilerime hazırladığım bu perine yağı özellikle doğal doğum yapmak isteyenlerde, kesisiz bir şekilde perine açılmasını sağlayarak anneye yardımcı oluyor. Böylece dikişsiz bir doğum şansını arttırıyor. Sabah -akşam perine bölgesine uygulayınız.(Hamileliğin 6. ayından sonra) Aşağıda perine masajının uygulanışını görebilirsiniz. İlerleyen aylarda uygulama sizing için zor olacağından eşinizden ya da size yakın birinden yardım alabilirsiniz

Formül.  Baz Yağ Karışımı:
50 ml.
20 ml. Avokado yağı
20 ml. Kalendula yağı

10 ml. Üzüm çekirdeği yağı
8 damla Lavanta

2 damla Nane

Doğum Masaj Yağı
Bu yağı özellikle doğum sırasında en çok rahatsızlık hissedeceğiniz alt bel bölgenizi rahatlatmak amacıyla kullanabilirsiniz. Rahim kasılmalarını destekleyen yasemin hem kokusu hem de kimyasal özellikleriyle size yardımcı olacak, eşinizin, hemşirenin ya da doğum koçunuzun uygulayacağı bu masajlar ağrılarınızı hafifleterek gevşemenizi ve daha rahat açılmanızı sağlayacaktır.

Baz Yağ Karışımı: (100 ml.)

30 ml. Kayısı çekirdeği yağı

30 ml. Ayçiçek yağı

30 ml. Zeytinyağı

10 ml. Avokado yağı

8 damla Lavanta

6 damla Yasemin

4 damla Misk adaçayı Saf Yağı

Yukarıdaki tarifleri ve aromaterapiyi daha detaylı öğrenmek için kurucusu olduğum Doğal Terapiler Akademisinde verdigim  eğitimlere katılabilirsiniz.

www.dogalterapilerakademisi.com


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...