Meteoroloji'den "kar yağışı" uyarısı

Batı Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri için bu akşam kar ve karla karışık yağmur uyarısında bulunuldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.10.2016 - 14:35

Meteoroloji'den "kar yağışı" uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Batı Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde bu akşam kar ve karla karışık yağmur beklendiği belirtildi.

Batı Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın da etkili olacak yağışların Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda da görüleceği ifade edildi.

Söz konusu yağışın, birçok yer için mevsimin ilk kar yağışı olacağına dikkat çekilerek, vatandaşlar olumsuzluklara karşı uyarıldı.

"Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının yurdu etkisi altına alacak"
Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının yurdu etkisi altına alacağı da belirtilerek, şu bilgiler verildi:

"Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Marmara'nın güneydoğusu, İç Anadolu, Göller Yöresi ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde hafif zirai don olayı; yarın gece ve çarşamba sabah saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da hafif yer yer orta kuvvette; çarşamba gecesi ve perşembe sabah saatlerinde ise Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da hafif, İç Anadolu'nun ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli don olayı beklenmektedir."

Zirai faaliyet ve seracılıkla uğraşan vatandaşlar, zirai don olayına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Sayfa Yükleniyor...