Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Marmara'nın batısında karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da ise bugün parçalı bulutlu ve yağmurlu hava etkili olacak.

Anadolu Ajansı 25.02.2019 - 00:50

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Antalya, Denizli, Burdur ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Marmara'nın batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus öngörülüyor.

Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz'in batı kıyılarında kuvvetli (50-80 kilometre/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İSTANBUL BUGÜN YAĞMURLU OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul'da cuma gecesi yağmur şeklinde başlayan ve kara dönen yağışlar, bugün de yağmur şeklinde devam edecek.

İstanbul'da bugün havanın parçalı bulutlu ve yağmurlu olması bekleniyor. Sıcaklıklar ise en düşük 1, en yüksek 8 derece hissedilecek. Kentte 26 Şubat Salı günü ise parçalı bulutlu hava etkili olurken, sıcaklıklar en düşük 3, en yüksek 9 derece civarında olacak.

VİDEO: İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?

Sayfa Yükleniyor...