Meteoroloji'den sağanak ve kar uyarısı

Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Hakkari, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yoğun kar bekleniyor.

Anadolu Ajansı 17.12.2018 - 10:13

Meteoroloji'den sağanak ve kar uyarısı

Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara'nın güneyi, Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Hakkari ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, 

5 İL İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Hakkari, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan'da kar yağışı beklendiği bildirildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın parçalı ve çok bulutlu geçmesi beklenen bölgede, sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.

Rüzgarın, güney yönlerden yer yer kuvvetli eseceği bölgede, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevresinde kar yağışı etkili olacak.

Gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan'da 1, sıfırın altında olmak Ardahan'da 11, Erzurum ve Kars'ta 10, Ağrı'da 4, Iğdır'da 2 derece ölçüldü.

Günün beklenen en yüksek sıcaklığı ise Iğdır ve Erzincan'da 6, Ağrı'da 2, Erzurum ve Kars'ta 1, Ardahan'da ise 0 derece olacak.

Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları, Erzurum Palandöken'de 49, Kars Sarıkamış'ta 64, Erzincan Ergan'da 40 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, bölgede gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

Sayfa Yükleniyor...