Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün Balkanlar üzerinden gelen ve halen iç ve doğu bölgelerde görülen yağışlı havanın etkisini kaybederek, yarın yurdu terk etmesi bekleniyor.

Tahminlere göre, yarın Doğu Karadeniz'in, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusuyla Güney Ege kıyıları yağışlı, diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar Doğu Anadolu'nun doğusunda kar, diğer yerlerde hafif yağmur şeklinde olacak.

Pazar günü de güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimiyle Edirne ve Kırklareli çevreleri yağmurlu, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

Hava sıcaklığı, hafta sonunda yurdun kuzey ve iç bölgelerinde hissedilir derecede olmak üzere tüm yurtta artacak ve mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde seyredecek.

Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklığı, önümüzdeki hafta boyunca da yurt genelinde etkisini sürdürmeye devam edecek.

Rüzgar, hafta sonunda, yurdun iç kesimlerinde orta kuvvette, batı bölgelerde de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
MARMARA: Marmara sert lodosla ısınıyor. Güneşin de etkisiyle sıcaklık 15 derece ve üzerine çıkacak. Hatta Pazar günü 17-18 dereceler var. Ancak aynı gün Gökçeada, Lapseki, Gelibolu arasında fırtına deniz ulaşımını aksatacak.

İÇ ANADOLU: İç Anadolu'da hafta sonu gökyüzü güneşli, lodosla birlikte sıcaklık artacak. Ancak hem yoğun sis, hem de soba zehirlenmesi tehlikesi var.

EGE: Ege de ısınıyor. Ancak kıyılarda lodosun kuvvetlenmesi, baş ağrısına ve hissedilen sıcaklıkta düşüşe yol açacak. Pazar günü Ayvalık-Çeşme-Bodrum boyunca fırtına var.

AKDENİZ: Akdeniz'de hafta sonu güneş parlasa da Pazar günü kısa süreli yağmur geçişleri de var.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU: Doğu Anadolu'da Erzurum, Ağrı, Van, Bitlis boyunca kuvvetli bir kar yağışı var. Pazar ve Pazartesi hava açacak, sıcaklık 4-5 derece artacak. Güneydoğu'da ise Diyarbakır-Mardin arasındaki yağış öğleden sonra yerini güneşe bırakacak.

KARADENİZ: Karadeniz'in doğusu çok soğuk, Rize'de yağmur, Artvin'de kar var. Pazar günü ise hava tüm Karadeniz'de 7-8 derece birden ısınacak.